By

Dejan Kosteski

Македонската ракометна репрезентација ја прегази селекцијата на светскиот првак Данска!

Македонската ракометна репрезентација издвојува победа во квалификациите за европското првенство против селекцијата на Данска со резултат 33-29. Доминантна игра на Македонија во...
Read More

Македонската ракометна репрезентација денес го игра првиот натпревар под водство на новиот селектор Кирил Лазаров.

Македонската ракометна репрезентација денес во 20:00 часот во спортскиот центар Борис Трајковски го игра првиот натпревар под водство на новиот селектор Кирил...
Read More